×

Please choose your language

لطفا زبان خود را مشخص کنید

×
We use cookies to ensure you get the best experience on our website. Ok, thanks Learn more

gegli

هفت اسمان

درد یک پنجره را پنجره ها می فهمند

× عارفانه عاشقانه عکس کیمیپ فیلم جک طنز دیدنیها لینکستان طبیعت تست هوش جاهاي سنتي عجايب دنيااشعار هفتسین هنر ابشار کوه زمین سخنان بزرگان تفعل قدیمی دریا کشور شهرها
×

آدرس وبلاگ من

7aseman.gegli.com

آدرس صفحه گوهردشت من

gegli.com/sibeljan35

لیست دوستان

مزایای کار در گوگل از زبان کارکنان این شرکت اعداد شانس اعداد شانس تنظیم ساعت بدن؛ گنجشـك هستيد يا جغـد؟ .


مزایای کار در گوگل از زبان کارکنان این شرکت

در صورتی که عکس ها باز نمیشوند باید بالای ایمیل گزینه Show Image یا Display images below را بزنید
 لطفا تا باز شدن كامل عكسها شكیبا باشید
 


 

برای بسیاری از ما مزایای کاری شامل بیمه، ساعت کار مناسب، تعطیلات و امنیت کاری است ولی برای کارمندان گوگل این مزایا به همین جا ختم نمی‌شود. در ادامه بیشتر با فضای کاری در غول فناوری دنیا، گوگل آشنا می‌شویم.

بدون تردید گوگل شرکتی است که بسیاری از علاقه‌مندان حوزه فناوری رویای اِشتغال در آن را در سر دارند. در ادامه برخی از مواردی که از دیدگاه کارمندان گوگل مزایای کار برای گوگل محسوب می‌شوند، می‌خوانیم.

 

غذاهای لذیذی که هرگز تمام نمی‌شوند

the-free-gourmet-food-and-snacks-are-never-ending

کارکنان گوگل به خوبی تغذیه می‌شوند. صبحانه سالم، ناهار و حتی شام برای کارکنانی که تا دیر وقت سر کار هستند، بطور رایگان در دسترس است. همچنین آب‌میوه و قهوه نیز در سراسر  شرکت موجود است.

 

همکاران سطح بالا

working-at-google-youre-exposed-to-amazing-people-and-great-thinkers

یکی از مهمترین موارد در مورد کار، این است که شما با چه کسانی کار می‌کنید. همکاران خوب شما باعث می‌شوند تا در حین کار احساس راحتی داشته باشید و اشتیاق شما برای کار را بیشتر می‌کنند. در گوگل نه تنها شما با تعدادی از روشن‌فکرترین افراد همکار هستید، بلکه بسیاری از آنها چهره‌های شناخته شده‌ای در دنیا هستند. یکی از کارمندان گوگل در رابطه با این موضوع می‌گوید:

در طول عمرم به اندازه این یک سالی که در گوگل کار کرده‌ام، افرادی که دارای صفحه ویکی‌پدیا باشند، ندیده‌ بودم.

یکی دیگر از کارمندان در این مورد می‌گوید:

اینجا در گوگل، افراد باهوش زیادی با ما همکار هستند که فضایی برای یادگیری برای ما ایجاد می‌کنند که حداقل من تا به حال تجربه نکرده بودم. البته منظور من از یادگیری فقط یادگیری موارد مربوط به فناوری یا برنامه‌های رسمی آموزشی نیست بلکه اینجا در طول کار، حتی با همکارانی که چندان معروف نیستند، شما چیزهای زیادی می‌آموزید. من قبلا در شرکت‌های دیگری هم کار کردم ولی در هیچ شرکتی به اندازه گوگل کارکنان پر انرژی و خوشحال نبودند.

 

ورود سگ‌های کارمندان به محیط کار آزاد است

dogs-are-welcome

اگر کارمندان بخواهند، اجازه دارند تا حیوانات خانگی خود را سر کار بیاورند. یکی از کارمندان گوگل در مورد این که چطور این مورد یکی از مزایای گوگل محسوب می‌شود، می‌گوید:

اگرچه کنترل یک سگ در جریان  ملاقات‌های کاری کمی سخت است ولی وجود سگ به این معنی است که هر چند ساعت یکبار، می‌توانم او را با خود برای پیاده‌روی بیرون ببرم و این به خود من هم کمک می‌کند تا انرژی خود را ذخیره کنم. همچنین وجود یک سگ در دفتر کار باعث می‌شود تا همکارانم هم بی‌اختیار با او سرگرم شوند و بعد از انجام یک کار سنگین برای پیاده‌روی او را با خود بیرون ببرند. وقتی با نگاه به بیرون از پنجره اتاق کار خود می‌بینید که سگ‌ها به دنبال توپ تنیس هستند، حس خوبی به شما دست می‌دهد. حتی در محیط کار، سگ من شناخته شده‌تر از خود من است و بواسطه‌ی او با خیلی از افرادی که شاید در حالت عادی دلیلی برای آشنایی با آن‌ها نبود، آشنا شدم.

 

رفاه عمومی

google-cares-about-your-general-well-being

شاید سگ‌ها از لحاظ روحی به کارمندان گوگل کمک کنند ولی گوگل می‌خواهد تا از سایر جنبه‌های سلامتی کارکنانش هم اطمینان حاصل کند. یکی از کارمندان گوگل به یاد می‌آورد که به خاطر مجروحیتی که در آمریکا برایش ایجاد شده بود، 5 ماه قادر به کار کردن نبود. او در این مورد می‌گوید:

در آمریکا مصدومیتی برام پیش آمد که مجبور شدم تا 3 عمل جراحی انجام بدم، این امر موجب شد تا برای 5 ماه قادر به انجام کاری نباشم. وقتی مجدد کار خودمو آغاز کردم تمام همکاران با دلسوزی به من کمک کردند و تشویقم کردند تا روی بهبودی خودم تمرکز کنم. اولش استرس زیادی داشتم ولی مدیر من انتظارات معقولی داشت و به من کمک کرد تا به تدریج وارد جریان اصلی کار بشم.

بسیاری از کارمندان انتظار دارند که در طول درمان و همچنین زمانی که بچه‌دار می‌شوند، مرخصی داشته باشند ولی این مسئله در گوگل فراتر از این موارد می‌رود.

 

کارمندانی که به تازگی پدر یا مادر شده‌اند

new-parents-get-the-break-they-deserve

در حالی که بسیاری از شرکت‌ها پس از بچه‌دار شدن، 6 هفته به مادران مرخصی می‌دهند و برخی حتی همین میزان مرخصی را به پدرها هم می‌دهند، در گوگل اوضاع متفاوت است. گوگل به پدران 6 هفته مرخصی با حقوق و به مادران 18 هفته مرخصی با حقوق می‌دهد. علاوه بر این گوگل پاداشی را بعنوان پاداش بچه‌دار شدن به کارمندانش می‌دهد، در نهایت نیز گوگل خدمات رایگان نگهداری از کودکان در محل کار دارد.

 

مزایای پس از فوت کارمندان

one-mans-wife-actually-cried-when-she-heard-how-good-googles-death-benefits-were

تولد یک نوزاد یکی از زیبایی‌های زندگی است ولی هر کسی در یک نقطه از زندگی عزیزانش را از دست می‌دهد و این هم روی دیگری از زندگی است.گاهی تصادفی رخ می‌دهد و اگر یکی از کارمندان گوگل در حین انجام وظیفه جان خود را از دست بدهد، گوگل تا 10 سال نصف حقوق او را به همسرش پرداخت خواهد کرد، تمام سهام او به همسرش می‌رسد و اگر فرزندانی داشته باشد، به ازای هر فرزند ماهی 1000 دلار به همسر کارمند متوفی پرداخت خواهد شد. یکی از کارمندان گوگل در این مورد می‌گوید:

وقتی در مورد این مزایا به همسرم گفتم، او فریاد زد: واقعا اگر اتفاقی برای تو بیفته، همه اینا به ما تعلق می‌گیره؟!

 

کلاس‌های تناسب اندام هدیه‌ای از گوگل به کارمندانش

employees-get-free-fitness-classes-and-gyms-and-are-encouraged-to-participate-in-organized-intramural-sports

یکی از راه‌هایی که می توان از مرگ زودرس جلوگیری کرد، حفظ تناسب‌اندام و سلامتی است. گوگل راه‌های مختلفی برای حفظ تناسب اندام کارمندانش دارد، این امر شامل زمین‌های ورزشی مختلف، اسکوتر و دوچرخه برای کارمندان و امکاناتی برای دوش گرفتن آنها پس از یک تمرین سخت دارد.

 

در حین کار آینده را شکل می‌دهیم

the-8020-rule-gives-googlers-plenty-of-opportunity-for-creativity

گوگل به پیشرفت‌هایی که در فناوری ایجاد کرده، مشهور است. اما هیچ‌کس این نکته را بهتر از کارمندان گوگل که در پشت صحنه مشغول فعالیت هستند، نمی‌داند. بعنوان کارمند گوگل، جزو اولین کسانی هستید که محصولات نرم‌افزاری و سخت‌افزاری گوگل را امتحان می‌کنید. یکی دیگر از کارمندان گوگل در این مورد می گوید:

قبل از آن‌که مرورگر کروم گوگل به صورت رسمی معرفی بشه، مرورگر اصلی من برای وبگردی بود. علاوه بر آن من با گوشی‌ها، تبلت‌ها و کروم‌بوک‌های گوگل هم پیش از آنکه برای فروش به بازار عرضه بشن، کار کرده‌ام. این کار خیلی جالبه، مثل این میمونه که از آینده خبر دارین و حتی اگر بازخوردهای خوبی از کار با این محصولات بدم، میتونم تو تغییر اونا هم نقش داشته باشم، که این یعنی آینده رو عوض می‌کنم.

 

تیم پشتیبانی TechStop

the-techstop-helps-googlers-stay-plugged-in-with-24-7-tech-support

کارمندان گوگل در حالی که مشغول به کار با محصولات آینده هستند، ممکن است دچار مشکلاتی شوند. حتی اگر مشکلاتی که با آن روبرو می‌شوند در مورد محصولات جدیدی که تست می‌کنند هم نباشد، گوگل تیمی برای کمک به کارکنان دارد. این تیم که اغلب متشکل از متخصصان آی‌تی گوگل است، TechStop نام دارد. بله، حتی افرادی که در شرکت فناوری مانند گوگل کار می‌کنند هم ممکن است دچار مشکلاتی در حین کار شوند. گاهی هم کارکنان با مسایل فنی جزیی مواجه می شوند که اگرچه خود از پس رفع آن بر می‌آیند ولی برای این‌که وقتشان هدر نشود تیم تِک‌استاپ را خبر می‌کنند. تک‌استاپ 7 روز هفته و بطور شبانه‌روزی آماده کمک به کارکنان است.

 

سرویس رایگان به محل کار

googlers-at-the-mountain-view-campus-get-a-free-ride-to-and-from-work

اگر یکی از کارمندان گوگل در Mountain View Campus باشید، هر روز بطور رایگان به سر کار منتقل می‌شوید، که همین امر موجب ترافیک زیادی در منطقه می‌شود، هر اتوبوس گوگل به وای‌فای مجهز است تا در طول مسیر کارمندان به کارهای خود بپردازند یا بصورت آن‌لاین فیلم و کلیپ تماشا کنند.

 

80/20 قانونی است که همه باید رعایت کنند

این یک قانون پایه است که گوگل مایل است، همه کارمندان رعایت کنند. طبق این قانون هر کارمند اجازه دارد تا 20 درصد از زمان خود را روی پروژه‌ای که بطور مستقیم به پروژه اصلی او مربوط نمی‌شود، صرف کند.

 

مرخصی بیشتر

google-employees-can-get-extended-time-off-to-follow-their-passions

گوگل یک خط مشی ارایه مرخصی به کارکنان دارد که با هر روش دیگری که تا به حال دیده‌اید، متفاوت است. هر یک از کارمندان گوگل می‌توانند تا سه ماه مرخصی بدون حقوق داشته باشند. گوگل کارمندان خود را تشویق می‌کند تا از این زمان مرخصی حتما استفاده کنند و بر روی پروژه‌های شخصی خود کار کنند، اوقات خود را در کنار خانواده بگذرانند یا برای رسیدن به آرامش روحی در سازمان‌های خیریه مشغول به فعالیت شوند.

 

کاری که ارزشش رو داره

once-youre-a-part-of-the-google-network-youll-be-part-of-it-forever

گوگل مزایای دیگری هم دارد و به نظر می‌رسد، در گوگل به خوبی به کارکنان توجه می‌شود. شاید از همین رو است که یکی از کارکنان گوگل می‌گوید:

ما در گوگل تجارتی داریم که در حال رشده، مشتریان و کاربرامون عاشقش هستن. همین امر باعث شد که ما بیش از هر شرکت دیگری امنیت شغلی داشته باشیم. درسته این روال هیچکدوم از کارکنان رو ثروتمند نمی‌کنه ولی کار پایداری داریم که در کل مزایاش خیلی بیشتر از سختی‌هاش هست.


تنظیم ساعت بدن؛ گنجشـك هستيد يا جغـد؟

در صورتی که عکس ها باز نمیشوند باید بالای ایمیل گزینه Show Image یا Display images below را بزنید
 لطفا تا باز شدن كامل عكسها شكیبا باشید


مي‌توانيد با انتخاب شيفت شبانه كار، حقوق بيشتري بگيريد اما مراقب عواقب اين انتخاب باشيد! محققان مي‌گويند ساعت طبيعي بدن شماست كه تعيين مي‌كند در چه زماني از شب و روز چه فعاليتي را انجام دهيد. از نظر پژوهشگران ناديده گرفتن ساعت طبيعي بدن، نه‌تنها كارايي يا تمركزتان را كمتر مي‌كند، بلكه به سلامت جسم و روان‌تان هم آسيبي جدي مي‌زند.

 

از نظر پژوهشگران از تغذيه گرفته تا سفرهاي مكرر، همه مي‌توانند ساعت بيولوژيك بدن را دچار اختلال كنند. با اين وجود، اگر بخواهيد زندگي‌تان را براساس برنامه‌اي كه در اين صفحه‌ها مي‌آوريم تنظيم كنيد، خيلي زود مي‌توانيد جسم‌تان را به چرخه طبيعي‌اش برگردانيد. اما اگر احساس کردید راهنمای ما با وضعیت خواب و بیداری شما نمی‌خواند، به سوالات تست صفحه سوم پاسخ دهید تا بفهمید که در گروه جغدها جا می‌گیرید یا گنجشک‌ها.


۰۶:۰۰ تا ۸:۵۹
وقت بيدار شدن است

 

 

وقت آن رسيده كه بيدار شويد و با پايان دادن به خواب، از خطر حمله قلبي فرار كنيد. بررسي‌ها نشان مي‌دهد بيشترين تعداد حمله قلبي در اين ساعات اتفاق مي‌افتد.
از ساعت 6 تا 9 صبح، رگ‌های خونی سخت‌تر و انعطاف‌ناپذيرتر شده و خون شما هم غلیظ‌تر و چسبنده‌تر از ساعات ديگر است. به همين دليل فشارخون شما در اين زمان به بيشترين اندازه مي‌رسد و قلب‌تان با تهديدي جدي روبه‌رو مي‌شود. گرچه اين ساعات براي ورزش كردن ايده‌آل نيستند اما بدن شما ترشح هورمون خواب را متوقف كرده و براي فعاليت‌هاي روزانه در حال آماده شدن است. در اين زمان در بدن مردها تستسترون بيشتري ترشح مي‌شود.


۹:۰۰ تا ۱۱:۵۹
وقت کار  است

 

 

در اين ساعات شما بالاترین سطح هوشیاری را داريد و مي‌توانيد از قدرت خارق‌العاده حافظه كوتاه‌مدت‌تان استفاده كنيد.
بي‌دليل نيست كه اغلب ادارات كارشان را ساعت 8:30 تا 9 صبح آغاز مي‌كنند. بررسي‌ها نشان مي‌دهد كه ساعت 9 بهترين زمان براي انجام كارهاي فكري است. کورتیزول كه همان هورمون استرس است در اين زمان به بالاترین میزان طبیعی خود می‌رسد و عملکرد مغز و میزان هوشیاری شما را بالاتر مي‌برد. از نظر محققان در ساعات قبل از ظهر بدن بیشترین بازدهی روزانه را دارد. پس اين فرصت را براي انجام كارهاي حساس و مهم غنيمت بدانيد.


12:00 تا ۱۴:۵۹
وقت چرت  است

 


وقت ناهار رسيده و دستگاه گوارش‌تان آماده فعاليت بيشتر است. همزمان با آن، ذهن‌تان كمترين آمادگي را براي پردازش اطلاعات دارد، پس در چنین ساعتی، بهتر است بی‌خیال درس خواندن شوید.
از نظر محققان در اين ساعات بالا بودن شمار سوانح جاده‌ای، به همين دليل است. بدن شما براي خواب بعد از ظهر آماده شده و بهتر است هر فعاليتي كه نياز به هوشياري بالا دارد را كنار بگذاريد و در اين ساعات از رانندگي يا تنظيم گزارش‌هاي مهم كاري پرهيز كنيد. از نظر محققان، برای بازیابی انرژی‌تان می‌توانید چند دقیقه‌ای چرت بزنید و به هیچ چیز مهمی فکر نکنید.


۱۵:۰۰ تا ۱۷:۵۹
وقت ورزش است

 

 

كارشناسان ورزش مي‌گويند قبل از هر فعاليت ساده‌اي بدن شما به گرم شدن نياز دارد اما در اين ساعت، بدن‌تان به خودي خود گرم است و عضلات در اين زمان ۶ درصد قوی‌تر از ساعات ديگر هستند.
حالا كه بدن‌تان آماده تحرك و فعاليت است، بهتر است لباس‌هاي ورزشي‌تان را حاضر كنيد و به باشگاه برويد. شش‌ها، قلب و عروق در اين ساعات بهترين عملكرد را دارند و دماي بدن شما به بيشترين ميزان خود رسيده است. ورزشكاراني كه شانس مسابقه دادن در اين ساعات را دارند، گاهي با كمك اين آمادگي بدني ركوردهاي جهاني را به شكل حيرت‌آوري مي‌شكنند.


۱۸:۰۰ تا ۲۰:۵۹
وقت پرخوري نيست

 


اگر اهل شام خوردن هستيد، اين زمان را به شما پيشنهاد مي‌كنيم اما حتي در صورتي كه قبل از ساعت 21 سفره شام را بچينيد، باز هم نبايد منوي مفصلي براي وعده شبانه غذا خوردن‌تان انتخاب كنيد.
پژوهش‌ها نشان مي‌دهد اين ساعات بدترين زمان برای خوردن غذای مفصل است و هرچه از آن بگذريد هضم غذا براي بدن سخت‌تر مي شود. بررسي‌ها ثابت كرده كه خوردن غذاهای سنگین در اين ساعات و بعد از آن خطر چاقی مفرط و دیابت را افزایش می‌دهد.  اما مطمئن باشید اینها تنها خطراتی نیستند که شما را تهدید می‌کنند. قطعا خواب ناآرام و خطر تنگی نفس و گرفتگی عروق در خواب گریبان کسانی که اهل خوردن شام‌های سنگین هستند را بیشتر می‌گیرد.


۲۱:۰۰ تا ۲۳:۵۹
وقت خواب است

 

 

در اين ساعات هورمون ملاتونین ترشح مي‌شود و دمای قسمت مرکزی بدن پايين مي‌آيد. تغييراتي كه در سطح هورمون‌ها و دماي بدن اتفاق مي‌افتد شما را براي يك خواب آرام و چند ساعته آماده مي‌كند.
غده صنوبری مغز هورمون ملاتونینرا می‌سازد تا با كمكش خواب آرامي را تجربه كنيد. ساعت بيولوژيك شما بر همه اندام‌هاي‌تان تاثير مي‌گذارد و با كاهش هوشياري و كارايي‌تان از شما مي‌خواهد هرچه زودتر به رختخواب برويد. البته همه آدم‌ها در ساعت يكساني اين حالات را تجربه نمي‌كنند. اگر طبیعت شما بیشتر شبیه گنجشک باشد خواب‌آلودگی زودتر سراغ شما می آید و اگر شبیه جغد باشید، دیرتر.


۰۰:۰۰ تا ۰۲:۵۹
وقت تعطيل شدن است

 

 

با پايان يافتن اين زمان، توانايي شما براي فرار از خواب كمتر مي‌شود. میزان هورمون خواب يا ملاتونین، در بدن شما به حداکثر و هوشياري و تمركز شما به پايين‌ترين اندازه می‌رسد. اگر قرار است فردا کار مهمی را تحویل دهید، چندان به موفقیت خود امید نداشته باشید. چراکه احتمال اینکه مغزتان شما را در انجام آن یاری دهد چندان زیاد نیست.


مغز به زماني براي پاكسازي و تثبيت خاطرات روزانه نياز دارد. پس با بيهوده هوشيار نگه‌داشتن آن، اين زمان را از دست ندهيد. شب‌كاري يا انجام فعاليت‌هاي مهم در اين ساعات، جسم و روان شما را با خطرات جدي روبه‌رو مي‌كند. پس بهتر است به توصيه محققان گوش كنيد و در اتاقي تاريك خود را به خواب بسپاريد.


۳:۰۰ تا ۵:۵۹
وقت زايمان است

 

 

شما هنوز آرام و خواب‌آلوده‌ايد اما به زمان هوشياري نزديك‌تر مي‌شويد. درحالیکه شما در خواب عمیق شبانه هستید، بسیاری از فرزندان آینده پا به این دنیا می‌گذارند و آمارها نشان مي‌دهد كه بیشتر زایمان‌های طبیعی در این ساعات از شب اتفاق می‌افتد.
درست است كه سطح ملاتونين بدن شما هنوز بالاست اما با نزديك شدن به سحر، اين ميزان هر لحظه كمتر مي‌شود. دمای قسمت اصلی بدن کمتر از مواقع دیگر است اما انرژی بدن‌تان براي فعاليت‌هاي ديگري مثل ترمیم پوست صرف مي‌شود. بررسي‌ها نشان مي‌دهد كه احتمال حمله‌های آسمي در اين ساعات بیشتر است.

 


به این سوال‌هاپاسخ بدهید

اگر تنظیم برنامه روزانه به دست خودتان باشد، چه ساعتی از خواب بیدار می‌شوید؟
1- بین ۵ و ۶:۳۰ صبح  
2- بین :۶:۳۰ و ۸ صبح
 3 - بین ۸ و ۹:۳۰ صبح
4- بین ۹:۳۰ و ۱۱ صبح
5- بین ۱۱ صبح و ۱۲ ظهر


در طول یک ساعت بعد از بیدار شدن از خواب صبح، چقدر احساس خستگی می‌کنید؟
1- خیلی خسته‌ام     2-تا حدی خسته‌ام
3-تا حدی سرحالم     4-خیلی سرحالم


چه ساعتي از شب خسته وبی‌انرژی هستید؟
1-بین ۸ و ۹ شب
2-بین ۹ و ۱۰:۳۰ شب
3-بین ۱۰:۳۰ و ۱۲:۳۰صبح
4-بین ۱۲:۳۰ و ۲ صبح
5-بین ۲ صبح و ۳ صبح


چه ساعتی در روز سرحال‌تر هستيد؟
1-بین ۵ و ۸ صبح
2-بین ۸ و ۱۰ صبح
3-بین ۱۰ صبح و ۵ بعد از ظهر
4-بین ۵ بعد از ظهر و ۱۰ شب
5-بین ۱۰ شب و ۵ صبح


فکر می کنید جزو کدام گروه هستید؟
1-به طور حتم فردی که �صبح‌ها� فعال است
2-فردی که نسبتا صبح‌ها فعال‌تر است
3-فردی که نسبتا شب‌ها فعال‌تر است
4-به طور حتم فردی که شب‌ها فعال است

 

 

چه نمره‌اي مي‌گيريد؟
انتخاب گزينه اول هر سوال يك امتياز و گزينه پنجم، 5 امتياز را براي‌تان به ارمغان مي‌آورد. حالا امتیازها را جمع و با كمك راهنماي زير پاسخ‌ها را تفسير كنيد.

 

شما يك گنجشك هستيد:
اگر امتياز شما 10 یاکمتر است، از آن دسته از افرادید که روزها پويايي خارق‌العاده‌اي دارند و هرچه به شب نزديك‌تر مي‌شوند از كارايي و تمركزشان كاسته مي‌شود.

 

شما نيمه‌گنجشك، نيمه‌جغد هستيد:
اگر امتیازتان بین 11 تا 17 است شما كاملا به هيچ كدام از اين گروه‌ها تعلق نداريد، اما قابليت‌هاي هر 2 گروه را همزمان داريد.


شما يك جغد هستيد:
اگر امتياز شما 18 يا بيشتر است، يعني يك جغد هستيد. به عبار ديگر شما از آن دسته افرادید که شب را دوست دارند و بيدار شدن از خواب صبح براي‌شان يك فاجعه بزرگ است.


اعداد شانس


 

زندگی پر از پستی و بلندی است که گاهی اوقات ما را بشدت گرفتار خود می‌کند تا آنجا که احساس می‌کنیم خسته‌تر از آن هستیم که ادامه دهیم.

 اگر این‌طور است گاهی بد نیست به اعداد شانس خود متکی شویم. این اعداد ما را تشویق می‌کنند به کارهایمان بهتر از گذشته رسیدگی کنیم. نه، تصور نکنید این اعداد مبنای خرافی دارند، بلکه کاملا براساس مسائل روان‌شناسی هستند و پس از کلی بررسی تهیه شده‌اند.

 

عدد شانس 2

این عدد بیان‌کننده قانون دو دقیقه است. یعنی اگر انجام دادن کاری فقط دو دقیقه یا کمتر وقت می‌گیرد، بلافاصله آن را انجام دهید. گاهی اوقات همین کارهای بظاهر ساده جلوی کامل‌کردن فهرست کارهای روزانه‌تان را می‌گیرد.

 

عدد شانس 5

وقتی با یک وظیفه سخت، چه در خانه و چه در محل کار مواجه شدید، از قانون 5 دقیقه استفاده کنید. برای این‌که آن کار سخت را به تعویق نیندازید به خودتان بگویید: �فقط 5 دقیقه روی این وظیفه وقت می‌گذارم و سپس اگر خواستم بعدا به سراغش می‌آیم.� با این کار شکیبایی‌تان را بالا می‌برید و چه بسا احساس می‌کنید می‌توانید تا آخر به آن کار رسیدگی کنید و انجام آن را به تعویق نیندازید.

 

عدد شانس 11

اگر از ورزش‌کردن بیزارید، اما می‌خواهید بدنی سالم و عمری طولانی داشته باشید، عدد شانس 11 به کارتان خواهد آمد. بیشتر افراد فقط 11 دقیقه در روز ورزش می‌کنند و بنابر آمار 1.8 سال به طول عمرشان اضافه می‌شود.

 

عدد شانس 15

آیا می‌خواهید دست از نوشیدنی‌های مضر بردارید یا دیگر سیگار نکشید یا دسرهای پر کالری شکلاتی را به دلایل سلامت مصرف نکنید، اما توانایی مقابله با وسوسه آنها را ندارید، عدد 15 مناسب‌تان است. تحقیقات نشان داده است اگر 15 دقیقه به چیزی یا خواسته‌ای �نه� بگویید بتدریج می‌توانید در برابر اکثر وسوسه‌ها، مقاومت خوبی از خود بروز دهید.

 

عدد شانس 20

به دنبال راه‌حل مناسبی برای یک مشکل هستید، اما هرکار می‌کنید به نتیجه‌ای نمی‌رسید. اینجاست که قانون 20 دقیقه مفید است. در واقع هنگام بروز مشکل فرد ممکن است دچار اضطراب و نگرانی شود و فکر و ذهنش بدرستی کار نکند، بنابراین بهترین راه‌حل 20 دقیقه فکر نکردن به آن مشکل است. در این مدت مغز و ذهن‌تان را کاملا در حالت آزاد و استراحت قراردهید و پس از 20 دقیقه به مشکل و راه‌حل احتمالی فکر کنید. این روش بیشتر مواقع جواب می‌دهد.

یکشنبه 19 مرداد 1393 - 11:16:46 AM

ورود مرا به خاطر بسپار
عضویت در گوهردشت
رمز عبورم را فراموش کردم

آخرین مطالب


مناظری دیدنی در شمال ایران تصاویر


10 عادت زوج های واقعا خوشبخت


۳۰ عکس فوق‌العاده زیبا که با آیفون ۶ گرفته شده‌ اند


چینی ها کل پاریس را کپی کردند


تصاویری از ۱۱ درخت زیبا در جهان............ خانه ای در میان ابرها (عکس)


سوال هایی سرنوشت ساز برای تغیر زندگی...


در این مقاله با ۱۰ مکان زیبا آشنا خواهیم شد


تزیین هفت سین 94تزیین هفت سین تزیین هفت سین 94


عکس درخت های جالب و دیدنی


سرزمین هایی که به صورت طبیعی رنگ آمیزی شده اند در صورتی که عکس ها باز نمیشوند باید بالای ایمیل گزینه show image یا display images below را بزنید


نمایش سایر مطالب قبلی
آمار وبلاگ

981016 بازدید

158 بازدید امروز

171 بازدید دیروز

836 بازدید یک هفته گذشته

Powered by Gegli Social Network (Gohardasht.com)

آخرين وبلاگهاي بروز شده

Rss Feed

Advertisements

Copyright ©2003-2022 Gegli Social Network (Gohardasht) - All Rights Reserved

Developed by Mohammad Hajarian

Powered by MainSystem