×

Please choose your language

لطفا زبان خود را مشخص کنید

×
We use cookies to ensure you get the best experience on our website. Ok, thanks Learn more

gegli

هفت اسمان

درد یک پنجره را پنجره ها می فهمند

× عارفانه عاشقانه عکس کیمیپ فیلم جک طنز دیدنیها لینکستان طبیعت تست هوش جاهاي سنتي عجايب دنيااشعار هفتسین هنر ابشار کوه زمین سخنان بزرگان تفعل قدیمی دریا کشور شهرها
×

آدرس وبلاگ من

7aseman.gegli.com

آدرس صفحه گوهردشت من

gegli.com/sibeljan35

لیست دوستان

[:: PM-Group ::] Bagh Haye Ziba va Didaniye Jahan (Photo) Saeed 20 Nov 2013 To [email protected] باغ های

باغ های زیبا و دیدنی جهان

در صورتی که عکس ها باز نمیشوند باید بالای ایمیل گزینه Show Image یا Display images below را بزنید
 لطفا تا باز شدن كامل عكسها شكیبا باشید
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

عکس های هوایی بسیار زیبا
اگر هر کدام از عکس ها باز نشدند روی آن عکس.


 

نمایید.در زمان‌های قدیم، پل‌ها تنها به عنوان راهی برای ارتباط دادن دو منطقه مجزا کاربرد داشتند و عموما روی رودخانه‌ها، دریاچه‌ها و یا جویبارها ساخته می‌شدند. اما در معماری مدرن امروز، بحث مربوط به پل‌ها و پل‌سازی چیزی فراتر از نمایش یک کارکرد ساده است. اکنون پای مسائلی گوناگون هم‌چون دسترسی آسان‌تر، افزایش کارایی، قابلیت اجرا و از همه مهم‌تر طراحی و معماری نیز به میان آمده است. در ادامه شما را با ده پل معروف دنیا آشنا می‌کنیم. پل‌هایی که گاه مکانی برای سیر و سیاحت و گردش هستند و گاه دروازه‌ای به سوی بهشت؛ گاهی با چشم بسته نیز می‌توان روی آن‌ها گام نهاد و گاهی عبور از روی آن‌ها قمار بین مرگ و زندگی‌ است. پس با ما در این سیروسیاحت دیدنی همراه باشید.

امروزه علاوه بر آجر، سیمان و فولاد که مصالح اولیه پل‌سازی به شمار می‌آمدند، سیلندرهای هیدرولیکی و دیگر مصالح جدید نیز در خلق این پدیده‌های مدرن طراحی به کار می‌روند. از زمانی که این سازه‌ها به شهرت رسیدند انواع مختلفی از آن‌ها ساخته شده است که از آن جمله می‌توان به پل‌های معلق، پل‌های فواره‌ای، پل- تونل‌های زیردریا و پلی با کافه‌ای به شکل جزیره در قسمت میانی‌اش اشاره نمود.


۱۰- پل مروارید، ژاپن

این پل که یکی از برجسته‌ترین آثار معماری این کشور به حساب می‌آید آکاشی کایکو هم نامیده شده و به عنوان طولانی‌ترین پل معلق جهان شناخته می‌شود. این پل بندر کوبه را به جزایر آواجی که محل صید مروارید است متصل می‌کند که دلیل نامیده شدن پل به نام مروارید نیز همین است.
پل مروارید در ۱۹۹۸ تأسیس شد و در ساخت آن تقریبا از ۱۹۹۱ متر فولاد استفاده شده است. این شاهکار معماری نه تنها به خاطر طولانی بودنش شهرت یافته بلکه باید به خاطر استحکام بالایی که در زلزله مهیب کوبه در سال ۱۹۹۵ از خود نشان داد مورد توجه قرار گرفته‌ است.


۹- پل جزیره آیولا، اتریش

عامل شهرت این پل که نام آن‌را به عنوان یکی از جالب‌ترین پل‌های جهان مطرح کرده ،کافه ای است جزیره مانند که در قسمت میانی آن واقع شده است. همچنین طراحی روح نواز آن توجه همگان را جلب می‌کند.
این پل که در اتریش و در سال ۲۰۰۳ تأسیس شد توسط ویتو آکونچی طراحی شده است. این سازه بر فراز رودخانه مور ساخته شده و به مقصد کسانی که قصد عبور از روی رودخانه را دارند و نیز آن‌دسته که مایل هستند چرخی در اطراف زده نوشیدنی میل کنند تبدیل شده است. البته علاقه‌مندان حمام آفتاب هم می‌توانند از سبک معماری این پل بهره‌مند می‌شوند.


۸- پل نامیرایان، چین

به عنوان یکی از بلندترین و در عین حال خطرناک‌ترین پل‌های جهان شناخته می‌شود و از این نظر جایگاه خاصی در لیست ما دارد. این سازه که اصلا جای راحت و آرامش‌ بخشی به حساب نمی‌آید، در کوه‌های زرد در هوانگ‌شان ساخته شده است. این کوه‌ها در واقع شبیه به قله‌های شبه گرانیتی هستند که در ارتفاعاتی باور نکردنی و شگفت انگیز قرار گرفته‌اند.
نکته جالب توجه، مصالح به کار رفته برای این پل خطرناک است. در واقع چینی‌های مقتصد این پل را در این ارتفاع وحشتناک و تنها با الوارهای چوبی ساخته‌اند. کسانی که قصد صعود به‌ قله را دارند می‌توانند برای دسترسی آسان‌تر از منطقه‌ای به نام دروازه بهشتی جنوب استفاده کنند که تنها از سه الوار نازک چوبی که توسط یک زنجیر بزرگ حمایت می‌شود ساخته شده است. این زنجیر تنها نرده‌ای است که برای بالارفتن به آن دسترسی دارید!


۷- پل بان‌پو، کره جنوبی

این پل زیبا به عنوان رنگارنگ‌ترین پل جهان نیز شناخته می‌شود. همچنین به نام پل فواره‌ای هم شهرت دارد. بان‌پو که در قسمت میانی رود هان ساخته شده منطقه‌های سئوچو و یونگ‌چان در سئول را به یکدیگر متصل می‌کند.
ساختار اصلی پل در ۱۹۸۲ آماده شد ولی در سال ۲۰۰۹ و با نصب فواره‌ها در قسمت کناری‌اش به پایان رسید. منبع آب این فواره‌ها آب رودخانه است که به طور پیوسته در یک چرخه منظم تامین می‌شود. به دلیل این نوآوری، این پل به عنوان بلندترین پل فواره‌ای جهان نیز شهرت یافته است. در ساخت آن از ۳۸ پمپ آب و ۳۸۰ آب‌پاش استفاده کرده‌اند.


۶- پل میلنیوم گیت، لندن

به عنوان اولین پل یک‌بر جهان نیز شهرت دارد. به دلیل طراحی و معماری شگفت‌انگیزش، جوایز قابل توجهی را از آن خود کرده است که از آن‌جمله می‌توان به جایزه برجسته‌ترین بنای سال ۲۰۰۵ اشاره کرد که این جایزه، سه سال پس از اتمام ساخت پل به آن تعلق گرفت. برخلاف سایر پل‌ها، میلنیوم گیت برای عابرین پیاده و دوچرخه سوارانی که قصد گذر از روی رودخانه تاین (Tyne) را دارند در نظر گرفته شده است.
این سازه همچنین به نام پل چشم چشمک‌زن نیز شناخته شده است. از آنجا که این پل کاملا نزدیک به سطح آب ساخته شده می‌تواند با کمک جک‌های هیدرولیکی که در طرفین پل قرار گرفته‌اند به سمت بالا حرکت کرده و به قایق‌ها و سایر وسائل نقلیه آبی اجازه عبور دهد و در این حالت پل شبیه به یک چشم بسته می‌شود.


۵- پل میلو، فرانسه

دیگر سازه قابل توجه جهانی، پل میلو است که رکورد دار سه عنوان �#1605;رتفع‌ترین ستون‌های پایه پل جهان�#1548; �#1576;لندترین تیرک به کار رفته جهان�و �#1605;رتفع‌ترین پل جاده‌ای جهان�می‌باشد. بلندترین قسمت این پل ۳۴۳ متر ارتفاع دارد.
در سال ۲۰۰۱ پروژه ساخت این پل آغاز شد و در ۲۰۰۴ به پایان رسید. این پل روی دره تارن ساخته شده است که از این نظر با سایر پل‌ها که روی رودخانه ها ساخته می‌شوند تفاوت دارد. در روزهای مه آلود رانندگان هنگام عبور از این پل احساس می‌کنند که مستقیم به سوی آسمان و بهشت در حرکتند.


۴- پل خلیج هانگژو، چین

به عنوان بلندترین پل اقیانوسی و دومین پل بلند جهان شناخته می‌شود. بی‌شک این پل یکی از به یاد ماندنی‌ترین آثار معماری جهان به شمار می‌آید. این سازه روی سواحل شرقی چین ساخته شده و مناطق مختلفی از شانگهای و نینگ‌بو در استان ژیژانگ را به یکدیگر متصل می‌کند.
پل هانگژو تقریبا ۳۶ کیلومتر امتداد داشته و دارای شش مسیر ویژه است. کار ساخت این سازه در ژوئن ۲۰۰۷ به اتمام رسید.


۳- پل رودخانه ماگدبورگ، آلمان

اگر همه پل‌ها روی رودخانه ها ساخته شده‌اند، این پل خود از آب ساخته شده است تا به قایق‌ها و دیگر وسائل نقلیه آبی اجازه عبور دهد. دو سوی آن برای عبور عابرین پیاده و دوچرخه سوارها در نظر گرفته شده و قسمت میانی و وسیع آبی آن برای قایق‌ها ساخته شده است.
همچنین با ۹۱۸ متر طول به عنوان بلندترین گذرگاه آبی قابل کشتی‌رانی نیز شهرت دارد. این پل روی رودخانه الب واقع شده و کانال هاول را به کانال میتلند متصل می‌کند.


۲- پل جمع‌شو، لندن

این پل قابلیت جابجا شدن دارد. جالب نیست؟ معماری این پل یکی از شگفت‌انگیزترین و در عین حال خلاقانه‌ترین طراحی‌های معماری نوین به حساب می‌آید. این پل از ۸ قطعه سه وجهی ساخته شده که همگی به هم متصل هستند.
ایده ساخت این پل از قسمت شکمی حشرات گرفته شده که می‌توانند آن‌را جمع کرده و باز کنند. این سازه نیز این قابلیت را دارد که با کمک سیلندرهای هیدرولیکی در خود جمع شده و در هنگام استفاده کاملا باز شود. طول این پل در هنگام باز شدن به ۱۲ متر می‌رسد.


۱- پل اورساند، دانمارک و سوئد

پل اورساند با ۸۷۵۴ متر طول عنوان بلندترین پل تونلی- ریلی اروپا را یدک می‌کشد. این سازه کشورهای دانمارک و سوئد را از طریق تنگه اورساند به هم متصل می‌کند. این پل دارای یکی از بلندترین پل‌های کابلی جهان به طول ۴۹۰ متر بوده همچنین از دو جزیره مصنوعی در هر یک از دو کشور و نیز یک تونل زیرین که در آب‌های دانمارک واقع شده، تشکیل شده است.
در ابتدا تصور نمی‌شد که این سازه نقش چندان موثر و کارآمدی در زمینه حمل و نقل بین دو کشور ایفا کند اما اکنون ثابت شده است که این بنا نقشی حیاتی در زمینه حمل و نقل کارمندن دو کشور دارد.


 


نوشته شده توسط marjan در چهار

دوشنبه 4 فروردین 1393 - 11:44:08 PM

ورود مرا به خاطر بسپار
عضویت در گوهردشت
رمز عبورم را فراموش کردم
نظر ها

http://hamid_reza.gegli.com

ارسال پيام

شنبه 9 فروردین 1393   4:39:06 PM

http://7aseman.gegli.com

ارسال پيام

پنجشنبه 7 فروردین 1393   3:00:20 PM

http://7aseman.gegli.com

ارسال پيام

پنجشنبه 7 فروردین 1393   2:36:06 PM

اثرات خنده

1- خنده صورت را زیبا می سازد.
2- خنده در طولانی نمودن عمر نقش موثر دارد.
3- خنده سن فرد را کمتر نشان می دهد.
4- خنده زبان مشترک همه جهانیان است.
5- خنده انبساط عروقی ایجاد می کند، که در سلامتی موثر است.
6- خنده گرفتن حمام اکسیژن است.
7- خنده با بازدم انجام می شود و این کار باعث می گردد CO2 از خون خارج شده و احساس مطلوبی ایجاد نماید.
8- خنده تعادل ظرفیت هورمونی ایجاد می نماید.
9- خنده باعث افزایش هورمون کورتیزول شده، ایمنی بدن را در برابر بیماری ها زیاد می کند.
10- خنده هورمون سروتونین را افزایش داده احساس سرخوشی ایجاد می نماید.
11- خنده تعداد ضربان قلب (HR) را کاهش می دهد. که در سلامتی موثر است.
12- خنده به دلیل شستن CO2 از خون، صورت را شفاف می کند.
13- خنده آن قدر مهم است که عکاسان می گویند، "لبخند، لبخند، لطفا لبخند بزنید."
14- خنده به دلیل انبساط عروقی، ترمیم بافت های آسیب دیده را تسهیل می نماید.
15- خنده از بیماری زخم معده و اثنی عشر جلوگیری می کند.
16- خنده کلسترول خون را کاهش می دهد.
17- خنده در پیشگیری از سکته قلبی و سکته مغزی موثر است.
18- خنده "دویدن بی حرکت" نام گرفته است و به این دلیل افراد لاغر را چاق و افراد چاق را لاغر می کند.
19- خنده باعث می شود که به دندان هایمان بیشتر توجه کرده در نظافت آن ها بکوشیم.
20- خنده زیاد، مشکل فیزیولوژی ایجاد نمی کند چرا که خنده زیاد باعث ریزش اشک از چشم می شود. و این نوعی مکانیسم جبرانی یا دفاعی است که فشار خون مغزی را کاهش می دهد.
21- خنده بر خلاف تصور عموم چروک صورت را از بین می برد ولی اخم چین و چروک صورت را زیاد می کند.
22- خنده باعث افزایش ترشح اندرفین مغز می شود (اندرفین نوعی مرفین است که از مغز ترشح می شود) و باعث احساس سرخوشی و شادی می شود.
23- خنده تحمل دردهای جسمی را آسان تر می سازد.
24- خنده با افزایش سن نسبت عکس دارد. متاسفانه هر چه سنمان زیادتر شود کمتر می خندیم.
25- خنده گرفتگی ها و کرامپ های عضلانی را بر طرف می سازد.
26- خنده باعث رفع خستگی می شود.
زمین

http://7aseman.gegli.com

ارسال پيام

سه شنبه 5 فروردین 1393   3:45:28 PM

رسفره آرایی و میوه آرایی,تزیین سفره هفت سین, مدل تزیین سفره هفت سین, مدل سفره هفت سین

آخرین مطالب


مناظری دیدنی در شمال ایران تصاویر


10 عادت زوج های واقعا خوشبخت


۳۰ عکس فوق‌العاده زیبا که با آیفون ۶ گرفته شده‌ اند


چینی ها کل پاریس را کپی کردند


تصاویری از ۱۱ درخت زیبا در جهان............ خانه ای در میان ابرها (عکس)


سوال هایی سرنوشت ساز برای تغیر زندگی...


در این مقاله با ۱۰ مکان زیبا آشنا خواهیم شد


تزیین هفت سین 94تزیین هفت سین تزیین هفت سین 94


عکس درخت های جالب و دیدنی


سرزمین هایی که به صورت طبیعی رنگ آمیزی شده اند در صورتی که عکس ها باز نمیشوند باید بالای ایمیل گزینه show image یا display images below را بزنید


نمایش سایر مطالب قبلی
آمار وبلاگ

981250 بازدید

110 بازدید امروز

282 بازدید دیروز

957 بازدید یک هفته گذشته

Powered by Gegli Social Network (Gohardasht.com)

آخرين وبلاگهاي بروز شده

Rss Feed

Advertisements

Copyright ©2003-2022 Gegli Social Network (Gohardasht) - All Rights Reserved

Developed by Mohammad Hajarian

Powered by MainSystem