×

Please choose your language

لطفا زبان خود را مشخص کنید

×
We use cookies to ensure you get the best experience on our website. Ok, thanks Learn more

gegli

هفت اسمان

درد یک پنجره را پنجره ها می فهمند

× عارفانه عاشقانه عکس کیمیپ فیلم جک طنز دیدنیها لینکستان طبیعت تست هوش جاهاي سنتي عجايب دنيااشعار هفتسین هنر ابشار کوه زمین سخنان بزرگان تفعل قدیمی دریا کشور شهرها
×

آدرس وبلاگ من

7aseman.gegli.com

آدرس صفحه گوهردشت من

gegli.com/sibeljan35

لیست دوستان

پنج کشور سبز را بشناسید + عکس

وزوزک: هرچند امروزه بسیاری از مردم نگرش خود را نسبت به محیط زیست تغییر داده اند اما باز هم استفاده از وسایل سبز و تلاش برای حفاظت محیط زیست بایستی بسیار بیشتر شود. کشورهایی که در اینجا آورده شده اند با عنوان کشور پاک از آنها یاد می شود. دانشمندان در دانشگاه ییل با توجه به عوامل مختلفی این کشورها را رتبه بندی کرده اند.

5. نروژ81.1 امتیاز. تا سال 2030 در نروژ هیچ گاز گلخانه ای صنعتی تولید نخواهد شد. در حال حاضر کشورها در حال گام برداشتن برای کاهش انتشار گازهای گلخانه ای در جو هستند. برای رسیدن به این هدف دولت ها بایستی تجهیزات و فن آوری های مرتبط را خریداری کنند. قالب این اقدامات صرفا علمی هستند و چندان اقتصادی نیستند. بنابراین آن دسته از رانندگان که یک ماشین با موتور دیزلی دارند بایستی پول بیشتری پرداخت کنند. در نروژ همواره خط راه آهن اضافی برای بی نیاز کردن ساکنان کشور از مسافرت با ماشین در فواصل طولانی وجود داشته است.

4. سوئد86.0 امتیاز. در حالی که بسیاری از کشورها در حال تجربه دوران سختی برای تامین سوخت هستند، در سوئد تمام خانه ها تا سال 2020 بی نیاز از سوخت خواهند شد و در واقع سوئد به تدریج به سوی استفاده از منابع تجدید پذیر حرکت می کند. انرژی هایی مانند انرژی رودخانه ها، باد و خورشید. همچنین در وسایل نقلیه به تدریج به جای استفاده از متان عادی از بیوگاز استفاده می شود.

3. کاستاریکا86.4 امتیاز. این کشور از مدت ها قبل قصد خود را برای تبدیل شدن به یک کشور پاک اعلام کرده است. در حال حاضر کاستاریکا بر روی حفاظت از جنگل های دست نخورده و تنوع زیستی کار می کند. تا سال 2021 کاستاریکا به یک کشور بدون انتشار دی اکسیدکربن صنعتی تبدیل خواهد شد. برای این کار، دولت به ترویج و توسعه نوع جدیدی از منابع انرژی برای جایگزینی در صنعت پرداخته است. البته کاستاریکا کشوری گرم است، پس خانه های نیاز به گرمایش ندارند و این تقریبا باعث کاهش یک سوم مصرف انرژی می شود.

در چند دهه، کاستاریکا جنگل های خود را برای فروش و صادرات نابود کرده است. از این رو تلاش های قابل توجهی برای کاهش فعالیت چنین شرکت هایی هم اکنون در حال انجام است. علاوه بر این کشور در تلاش است که با کاشت درخت های جدید جنگل ها را بازسازی کند.

2. سویس89.1 امتیاز. این کشور تمیزترین و پاکترین کشور در سال 2008 بود، اما در حال حاضر به جایگاه دوم نقل مکان کرده است. دولت سوئیس همواره برای کاهش میزان تولید گازهای گلخانه ای و ایجاد و گسترش پارک های جنگلی تلاش کرده است. در سوئیس شرکت های بزرگ و کوچک همواره فناوری های سبز را انتخاب می کنند و مشتریان خود را نیز به استفاده از آنها تشویق می کنند. به عنوان مثال هتل های این کشور به کسانی که از خودروی هیبریدی استفاده می کنند تخفیف می دهند. علاوه بر این بسیاری از خانه ها از سیستم زمین گرمایی استفاده کرده و به طور کلی سوئیس همواره یک کشور سبز بوده است.

1. ایسلند93.5 امتیاز. اگر بخواهیم در مورد استفاده از انرژی زمین گرمایی صحبت کنیم حتما باید نامی از ایسلند آورده شود. در ایسلند نیاز به سوزاندن برای گرما تقریبا ازبین رفته است. با وجود آب و هوای سرد حرارت در این کشور فراوان است. ساکنان این کشور کوچک با استفاده از فناوری های سبز دولت را تشویق به حرکت به این راه کرده اند. در گذشته ایسلند 70 درصد انرژی خود را از زغال سنگ تامین می کرد اما هم اکنون مقدار آن به 18 درصد کاهش پیدا کرده است که حتی اگر عرضه زغال سنک متوقف شود باز هم ایسلند زنده خواهند ماند. تا سال 2050 ، ایسلند یک کشور بدون وابستگی به زغال سنگ و نفت خواهد بود.
یکشنبه 7 اسفند 1390 - 5:58:55 PM

ورود مرا به خاطر بسپار
عضویت در گوهردشت
رمز عبورم را فراموش کردم

آخرین مطالب


مناظری دیدنی در شمال ایران تصاویر


10 عادت زوج های واقعا خوشبخت


۳۰ عکس فوق‌العاده زیبا که با آیفون ۶ گرفته شده‌ اند


چینی ها کل پاریس را کپی کردند


تصاویری از ۱۱ درخت زیبا در جهان............ خانه ای در میان ابرها (عکس)


سوال هایی سرنوشت ساز برای تغیر زندگی...


در این مقاله با ۱۰ مکان زیبا آشنا خواهیم شد


تزیین هفت سین 94تزیین هفت سین تزیین هفت سین 94


عکس درخت های جالب و دیدنی


سرزمین هایی که به صورت طبیعی رنگ آمیزی شده اند در صورتی که عکس ها باز نمیشوند باید بالای ایمیل گزینه show image یا display images below را بزنید


نمایش سایر مطالب قبلی
آمار وبلاگ

981007 بازدید

149 بازدید امروز

171 بازدید دیروز

827 بازدید یک هفته گذشته

Powered by Gegli Social Network (Gohardasht.com)

آخرين وبلاگهاي بروز شده

Rss Feed

Advertisements

Copyright ©2003-2022 Gegli Social Network (Gohardasht) - All Rights Reserved

Developed by Mohammad Hajarian

Powered by MainSystem